Slevové kódy na Nákupy Ona Dnes 2024 můžete využívat pro nezlevněné věci. Dárek zdarma získáte při nákupu nad 3.000 Kč.

Spodní prádlo vs. Business: Důležitost vyhovujícího prádla v pracovním prostředí

Víte, proč je v práci, a zejména v obchodě a na manažerských pozicích důležité dbát na správný výběr spodního prádla? Věděla jste, že spodní prádlo Vám může přinést lepší pracovní výsledky? Víte, že spousta z nás žen bere spodní prádlo stejně důležité jako ponožky? Níže v článku si více rozvedeme důležitost spodního prádla a jeho vliv na naši práci.

mceclip0-2


Když jsme spodní prádlo spojili s prací a naznačili, že Vám může přinést lepší pracovní výsledky, tak Vás hned pro začátek uklidníme. Nechceme po Vás, abyste se šla vyspat se svým šéfem nebo kolegou. To si hezky nechte pro svého partnera. Chceme po Vás, abyste zkusila alespoň na pět minut myslet na sebe a na to, jak se cítíte. Zkuste se na chvíli zastavit a zkuste přemýšlet o sobě v pozitivním duchu. A zkuste alespoň na pár dní zauvažovat nad důležitostí spodního prádla nejen pro Váš pracovní život.


Spodní prádlo je první věc, kterou máte na své kůži. Je to asi jediný kousek oblečení, který nosíte každý den. Svůj outfit měníme i několikrát za den! Nevěříte? Tak čtěte dál – z pyžama do domácího oblečení, z domácího oblečení do pracovního oblečení, z pracovního oblečení do sportovního oblečení, ze sportovního oblečení do domácího a z domácího opět do pyžama. Vidíte? Hned jsme zmínili pět momentů, kdy jste se převlékla za jediný den. A kolikrát si během toho změníte podprsenku a kalhotky? Co? To číslo je násobně menší že? Takže oblečení, které nosíme drtivou většinu dne, nevěnujeme ani zlomek pozornosti, jako oblečením, které máme na sobě kratší část dne – pracovnímu oblečení. A to nemluvě o tom, že podprsenku byste měla, stejně jako kalhotky, prát po každém dni nošení.

mceclip0-2


Dalšími faktory, proč se zamyslet nad důležitostí správného spodního prádla, je zdraví a příjemný pocit být ve svém těle. Nikdy bychom neměli podceňovat vliv špatně padnoucího prádla na naše tělo. Když máme na sobě prádlo, které škrtí, tlačí nebo nás dráždí, může to ovlivnit naši náladu, produktivitu, a dokonce i zdraví. Už jste někdy zažila situaci, že jste si buď koupila menší podprsenku či kalhotky, nebo jste prostě jen přibrala a spodní prádlo Vás škrtilo, zařezávalo se Vám a působilo Vám nepříjemné červené otlačeniny? Stalo se Vám někdy, že z podprsenky vylézala kostice, někde něco vadilo a tlačilo? Jak jste se u toho cítila? Byla jste příjemně naladěná a usmívala jste se na své okolí? Nevíme, jak to máte Vy, ale my myslely, že vyskočíme z kůže. Byly jsme podrážděné, roztěkané, napnuté a celkově jsme cítili obrovskou nepohodu. Tyto pocity měly přímý dopad na naše pracovní soustředění, nasazení, vztahy s kolegy a v konečném důsledku i na naše výsledky. Nemluvě o tom, že špatně sedící prádlo, může způsobit různé kožní potíže a ovlivnit náš lymfatický systém, což se postupem času podepíše na našem celkovém zdraví a psychické pohodě. Stejně důležité, jako správně padnoucí prádlo je také výběr vhodného materiálu prádla. Volte takový materiál, ve kterém bude Vaše pokožka dýchat. Zejména u kalhotek je tento parametr důležitý, neboť jím můžete předejít či naopak podpořit kvasinkovou infekci či nějaké jiné kožní onemocnění.

mceclip0-2


Další důležitý faktor, který by měl být zohledněn při výběru spodního prádla pro práci, je estetika. Pokud pracujete s lidmi, v kanceláři, obchodě nebo v jiném profesionálním prostředí, pravděpodobně se setkáte s určitými zásadami oblékání. Pokud si vyberete nesprávné spodní prádlo, může se stát, že budou pod Vašimi šaty vykukovat v lepším případě ramínka podprsenky, v tom horším bude vidět až příliš mnoho Vašeho dekoltu. V tu chvíli shazujete svou vlastí profesionalitu a své postavení. Vaše okolí to může vnímat neprofesionálně, což může ovlivnit Váš obraz v očích kolegů, nadřízených i samotných klientů.

V neposlední řadě, vyhovující spodní prádlo může mít pozitivní vliv na Vaši psychiku. Může Vám dodat pocti většího sebevědomí a sebedůvěry. Když si oblečete spodní prádlo, které Vám dobře padne a budete se v něm cítit pohodlně, zvýší se Vaše sebevědomí a budete se cítit lépe sami se sebou. To může mít pozitivní dopad na Vaše výkony v práci, Vaši komunikaci s ostatními a celkově na Váš pracovní život.


A pokud máte fyzicky náročnou práci, tak správná opora ňader je nezbytná. Profese jako zdravotnice, prodavačky, uklízečky by měly bezprostředně myslet na správnou fixaci. V opačném případě si poškodíte tkáň, což má za následek povadlé, vytahané a nevzhledné poprsí. Více o správném výběru spodního prádla pro fyzicky náročné práce najdete zde.


Vidíte? Uvedli jsme Vám zde hned několik důvodů, proč zainvestovat do správného a kvalitního spodního prádla. Pojďme tedy o spodním prádle začít uvažovat jinak. Zkusme dávat spodnímu prádlu větší pozornost. Uvidíte, že se Vám to časem vrátí. A nejen po pracovní stránce. Uvidíte, že i Váš partner bude raději, když bude mít doma upravenou ženu v přitažlivém prádlu. Více o prádle vs. partnerství najdete v dalším článku.

1_2

Zpět do obchodu