Slevové kódy na Nákupy Ona Dnes 2024 můžete využívat pro nezlevněné věci. Dárek zdarma získáte při nákupu nad 3.000 Kč.

Jak vybrat skvěle padnoucí podprsenku

Lisca Fashion Naty 20357 22311 23415 (FC) 2

Výběr správné velikosti podprsenky je důležitý pro pohodlí a podporu, kterou poskytuje. Správně zvolená velikost je zásadní pro správné rozložení váhy prsou a pro zajištění bezpečnosti a stability prsou během fyzické aktivity. Pokud zvolíte špatně, pak se vám může poškodit tkáň na prsou, což bude mít za následek vytahaná a nevzhledná prsa. Zde je několik tipů, jak vybrat správnou velikost podprsenky. Pro měření sáhněte pro krejčovský metr. Metr musí být vodorovně, napnutý a nesmí vás nikde škrtit. Měřit byste se měla ideálně oblečená v podprsence:

 1. Měření obvodu hrudníku kolem nejširší části prsou lidově přes bradavky. Toto číslo vám pomůže určit velikost košíčku, tedy A,B,C,D... Košíček by měl přiléhat k prsům bez vytlačování a měl by být dostatečně široký, aby podepřel prsa. Špatně zvolený košíček poznáte tak, že prsa z podprsenky vypadávají či je podprsenka různě zařezává, což způsobuje dojem čtyř prsou. Košíček se nesmí od pokožky odhrnovat ani se shrnovat. Když se předkloníte a vracíte psa zpět do podprsenky, je to špatně.
 2. Měření obvodu pod prsy zajistí, abyste zjistili velikost podprsenky, která se udává číslem – například 70, 75, 80, 85… a zajišťuje, aby podprsenka pevně držela na těle.
 3. Vyzkoušení různých velikostí od různých značek. Ne všechny podprsenky jsou stejné, takže je důležité vyzkoušet různé velikosti, abyste zjistili, která vám nejlépe sedí. Některé ženy potřebují větší velikost košíčku a menší velikost ramínka, zatímco jiné potřebují opačně. Vyzkoušet si naše podprsenky můžete u nás v kamenné prodejně v Jihlavě.
 4. Ověření správného zapínání. Podprsenka by měla sedět správně na ramenou a měla by být pohodlná, ale nesmí se vám vytahovat z ramen. Zapínání by mělo sedět uprostřed zad a mělo by být zapnuté na prostřední háček. To proto, abyste měla kdykoliv možnost podprsenku utáhnout či povolit. Pokud se vám děje na zádech něco podobného, pak máte příliš velký obvod:
  1. zapínání se všelijak kroutí, vlní nebo se posouvá nahoru
  2. prsa vypadávají zespod podprsenky, když zvednete ruce
  3. pod podprsenku vsunete více než jeden prst a případně ji můžete oddálit od těla

Zapínání by mělo být ve stejné výšce jako přední část, nesmí se nikam posouvat.

 1. Správné nastavení ramínek poznáte tak, že se do pokožky nezařezávají ani z ramen nepadají.
 2. Zkontrolujte, jestli je podprsenka správně vyztužená. Podprsenka by měla podporovat prsa a měla by být dostatečně vyztužená, aby zajistila stabilitu při fyzické aktivitě. Zkontrolujte, zda má podprsenka dostatečné vyztužení a zda se v ní prsa správně rozloží

Ve správně zvolené podprsence se budete cítit pohodlně, skvěle a bude vám dodávat sebevědomí. A vaše prsa nebudou ani moc vysoko ani nízko.

 

5

Zpět do obchodu